Як читати коефіцієнти ставок?

Якщо Ви прагнете стати професійним бетором й розраховуєте на успіх в довготривалій перспективі, Ви маєте розуміти, як читати коефіцієнти ставок та як розрахувати шанси.

Розуміння того, як читати та конвертувати коефіцієнти ставок, розраховувати ймовірність та цінність ставки на спорт, – корисна річ, коли йдеться про букмекерські ставки онлайн. Іншими словами, якщо Ви знаєте, як перетворити коефіцієнти ставок в їхні відповідні передбачувані ймовірності, Ви збільшуєте свої шанси на виграш в конкурентному світі ставок на спорт.

Не треба мати математичний склад розуму чи особливу математичну освіту, щоб зрозуміти, як читати коефіцієнти ставок, адже Ви потрапили на цю сторінку й отримаєте відповіді на всі запитання й зрозуміле пояснення арифметичних операцій в нашому матеріалі.

Що таке коефіцієнти ставок та як розрахувати шанси

Шанс – це ймовірна процентна можливість здійснення тієї чи іншої події. Коли йдеться про ставки на спорт, Ваші шанси розраховуються за коефіцієнтами. Коефіцієнти ставок – це адресована Вам пропозиція букмекера у вигляді числового значення, яка розраховується, зважаючи на шанси ставки та маржу букмекерської контори. Існує декілька різних способів вираження коефіцієнтів, проте найпопулярнішими в Україні є десяткові (європейські) та дробові (британські) коефіцієнти ставок.

Як розрахувати шанси будь-якої події? Необхідно 100% розділити на кількість можливих результатів. У випадку десяткових коефіцієнтів ймовірність виражається у вигляді десяткового числа. Наприклад, якщо ймовірність складає 40%, десятковий коефіцієнт дорівнюватиме 2,5, що розраховується діленням 100% на 40%.

Десяткові коефіцієнти

Десяткові коефіцієнти – це просте відображення прибутку, який Ви отримаєте за кожну поставлену умовну одиницю. Тобто, коефіцієнт 1,74 означає, що у випадку, якщо Ваша ставка “зіграє”, за кожну поставлену одиницю Ви отримаєте прибуток у розмірі 0,74. Для розрахунку виграшу коефіцієнти ставок помножуються на суми ставок, тобто якщо Ви поставите 100 гривень на подію з коефіцієнтом 1,74 і Ваша ставка зіграє, Ви отримаєте 74 гривні чистого прибутку.

Для того, щоб перерахувати десятковий коефіцієнт в ймовірність, необхідно 100% поділити на значення коефіцієнта. Розрахуємо ймовірність для нашого коефіцієнту 1,74: 100%/ 1,74 ≈ 57,5%

З цього рівняння можемо зробити висновок про те, що чим нижчі коефіцієнти ставок, тим вища ймовірність подій й відповідно Ваші шанси на виграш. Проте, чим нижчі коефіцієнти ставок, тим нижча й сума виграшу.

Дробові коефіцієнти

Дробові коефіцієнти – зазвичай більш традиційна форма вираження коефіцієнтів ставок, це відношення суми потенційного чистого прибутку до суми, яку потрібно поставити, щоб такий прибуток отримати. В цьому випадку ймовірність події відображається у вигляди дробу.

Наприклад, коефіцієнт 1/4 читається як 1 до 4 й означає, що Вам потрібно поставити 4 умовні одиниці, щоб виграти 1. Тобто, якщо Ви поставите 100 гривень на подію з коефіцієнтом 1/4 і Ваша ставка зіграє, Ви отримаєте 25 гривень чистого прибутку.

Для того, щоб перерахувати дробовий коефіцієнт в ймовірність, необхідно знаменник розділити на суму чисельника та знаменника та помножити отриманий результат на 100%. Розрахуємо ймовірність для нашого коефіцієнту 1/4: 4 / (1+4) * 100 = 80%.

Як гравець, Ви повинні розуміти, як розрахувати шанси. Адже букмекерські контори досконально вивчають події, аналізують статистику, застосовують теорію ймовірності, прислухаються до думки експертів й в результаті розраховують коефіцієнти ставок за складними багатокомпонентними рівняннями і єдине, що Ви можете зробити – розібратися в тому, як розрахувати шанси на виграш.

Цінність ставки та як її розрахувати

Одним з ключових моментів на шляху до успіху у сфері бетінгу є розуміння цінності ставки. Цінна ставка виникає в ситуації, коли букмекерські контори оцінили ймовірність події нижче, ніж є насправді, й “дали” більший коефіцієнт.

Розглянемо абсолютно нереальний приклад футбольного матчу, в якому беруть участь команда 1 та абсолютний колон команди 1 – команда 2. Ймовірність перемоги кожної з команд в цьом випадку – 50%, тобто, правильно й незалежно розрахований десятковий коефіцієнт дорівнює 2,0. Існує також дві букмекерські контори: контора А пропонує коефіцієнт 1,8 на перемогу першої команди, а контора Б пропонує коефіцієнт 2,2 на таку ж саму ставку.

Для того, щоб зрозуміти, яка з цих ставок має більшу цінність для Вас, як для бетора, необхідно помножити реальну ймовірність події на коефіцієнт та відняти 1.

Одже, контора А запропонувала нам коефіцієнт 1,8: 0,5 * 1,8 – 1 = -0,1
З цього рівняння зрозуміло, що контора А пропонує ставку, яка має цінність меншу за реальну.

У випадку контори Б: 0,5 * 2,2 – 1 = 0,1
Контора Б запропонувала ставку, цінність якої вища за реальну, тому робити ставку варто саме тут, адже це і є цінна ставка, тобто така, на яку букмекер пропонує вищий коефіцієнт, аніж реальна ймовірність події.

Проте в реальному світі букмекер завжди закладає свою маржу й не займається благодійністю, тому вміння розпізнати цінну ставку – це результат досвіду та інтуїції.

Можемо дати Вам кілька порад щодо того, як знайти цінну ставку: проводьте аналітичну роботу й розрахунки для визначення цінності ставок, цікавтеся статистикою та прогнозами на спорт та стежте за ринком. Вірний знак того, що ставка зіграє – падаючі коефіцієнти. Залишається тільки знайти контору, яка продовжить давати коефіцієнт, вищий за середньоринковий.

Як працюють коефіцієнти Live-ставок?

Як Ви вже знаєте, Live ставки – це букмекерські ставки онлайн на спорт в реальному часі, які Ви робите прямо під час гри. Кожен гравець хоче виграти більше і швидче, тому Live-ставки є досить популярними. Ви, як бетор, маєте при цьому переваги, проте й букмекерські контори користуються цими перевагами також. Букмекер розуміє, що Ви володієте найактуальнішою інформацією, тому навряд чи Вам вдасться знайти дивовижно високий коефіцієнт на абсолютно передбачуваний результат.

Під час реальної гри коефіцієнти постійно змінюються під впливом різних чинників: забитий гол, отримана травма, зміна погодних умов, заміна на полі, настрій команди, – букмекерські контори ретельно аналізують кожну секунду спортивної події. Проте бетори не завжди погоджуються з висновками букмекерів й іноді це дає можливість зробити більш вигідну ставку, аніж в прематчевій лінії.

Для того, щоб мати змогу робити Live-ставки на спорт, необхідно пройти реєстрацію та авторизуватися на сайті букмекерської контори. Підійдіть до вибору букмекера відповідально, щоб отримати максимальне задоволення від гри.

Калькулятор ставок на спорт

Калькулятор ставок – це Ваш помічник, створений для економії Вашого часу й розуміння повної картини Ваших шансів на виграш. Калькулятори ставок допомагають більш вигідно розпоряджатися грошима під час бетінгу, розраховувати ймовірність виграшу та зокрема реальну ймовірність події. Користуючись таким помічником, Ви можете поліпшити своє уявлення про те, як працюють коефіцієнти й як вони пов’язані з шансами ставок.

Зверніть свою увагу на калькулятор ставок BettingExpert. Цей зручний додаток орієнтований на футбольні ринки й демонструє величезну кількість матчів в усьому світі. Ви власноруч прогнозуєте ймовірність події та отримаєте розрахунки цінності ставки на основі порівняння Вашого прогнозу з ринковим.

Завантажуйте корисний додаток, аналізуйте ставки, грайте, вигравайте та хай щастить!