Футбольні ставки: Ваш незамінний гід по тому, як робити ставки на футбол

Футбол – це, на перший погляд, проста гра між двома командами, що складається з двох таймів по 45 хвилин. Проте, якщо вдивитися глибше – це один з найбільш непередбачуваних видів спорту, на якому треба розумітися, щоб робити успішні ставки.

Ключ до успіху в футбольних прогнозах – аналітика та загальне розуміння бетінгових процесів. Безперечно, футбол має свої переваги: широкі можливості пошуку та аналізу інформації, що знаходиться у відкритому доступі, висока варіативність ставок, велика кількість акцій та бонусів на футбольні матчі.

Окрім того, в цьому матеріалі Ви дізнаєтеся більше про ставки на футбол, розрахунок шансів та топ букмекерів.

Ставки на футбол: які коефіцієнти існують та як розрахувати шанси?

Коефіцієнт ставки на футбол – це числове значення, що виражає ймовірність тієї чи іншої події у футбольному змаганні. Іншими словами, це адресована Вам пропозиція букмекера, яка розраховується, зважаючи на шанси ставки та маржу букмекерської контори. Коефіцієнт ставки на футбол може змінюватися в часовому розрізі та може бути представлений в трьох форматах: десятковому – європейському, дробовому – британському та американському.

Десятковий коефіцієнт

В Україні поширений десятковий коефіцієнт. Десятковий коефіцієнт помножений на суму ставки дорівнює сумі потенційної виплати. Наприклад, якщо десятковий коефіцієнт дорівнює 1,85, а сума ставки складає 100 гривень, сума потенційної виплати складатиме 185 гривень, з яких 100 – сума ставки, а 85 – чистий прибуток.

Дробовий коефіцієнт

Дробовий чи британський коефіцієнт – це відношення суми потенційного чистого прибутку до суми, яку потрібно поставити, щоб такий прибуток отримати. Наприклад, дробовий коефіцієнт 4/3 говорить про те, що на кожні 3 гривні ставки Ви отримаєте 5 гривень чистого прибутку, якщо ставка виграє.

Американські коефіцієнти

Американські коефіцієнти бувають двох видів: позитивні й негативні. Позитивний коефіцієнт – це сума потенційного чистого прибутку за умови ставки в 100 умовних одиниць. Наприклад, якщо американський коефіцієнт з позитивним значенням складає +150, це означає, що сума чистого прибутку від ставки в $100 становить $150. Американський коефіцієнт з від’ємним значенням позначає суму, яку необхідно поставити, щоб отримати 100 умовних одиниць чистого прибутку, тобто, якщо він становить -150, необхідно поставити $150, щоб отримати $100 чистого прибутку.

Як гравець, Ви повинні розуміти, як перевести коефіцієнт ставки на футбол в ймовірність події. У випадку десяткового коефіцієнта, необхідно розділити 100 на значення коефіцієнта. Залежність коефіцієнта і ймовірності обернено пропорційна: чим нижчий коефіцієнт, тим більше шансів, і навпаки. Однак чим менша ймовірність події, і, відповідно, чим вищий коефіцієнт, тим більший потенційний виграш.

Для отримання більш детальної інформації з цього питання Ви можете ознайомитися з нашим посібником про розрахунок коефіцієнтів ставок.

Ставки на футбол

Найпоширеніші типи футбольних ставок

Топ букмекерів пропонує величезну кількість варіантів ставок. Кожен варіант ставки на футбол може бути взятий букмекерською конторою за основу як на весь час матчу, так і на конкретний тайм. Розглянемо основні типи ставок.

Ставки на основний час/ один чи обидва тайми окремо

Ставка на основний результат – це парі на результат матчу. Ви просто робите ставку на перемогу першої команди, або нічию, або перемогу другої команди.

Окрім того, що Ви можете робити ставки на загальний результат гри чи певні статистичні показники основного часу, Ви можете робити футбольні прогнози на результат одного з таймів чи обох таймів окремо. Це дуже зручно та вигідно, якщо розумітися на футбольній стратегії та мати уявлення про те, як може закінчитися матч, та про темпи обох команд.

Ставки з накопиченням

Ставки з накопиченням – це ставки типу “експрес”, що являють собою ставку на більш ніж один результат. За умови такої ставки коефіцієнти всіх вказаних подій помножуються в разі, якщо кожна з подій “зіграла”. Якщо хоча б одну з подій передбачено невдало, весь експрес програє.

Тотал (більше/ менше)

Тотал – це ставка на кількісне вираження показника результативності. Ви ставите на кількість голів, жовтих карток, кутових чи інших показників. Можна вибрати ставку на тотал більше або тотал менше встановленого значення. Наприклад, тотал більше 1,5 – це ставка на два або більше голів в матчі.

Точний рахунок

Точний рахунок – це ставка на прогноз остаточного рахунку матчу. Зазвичай коефіцієнт ставки на точний рахунок високий, тому що проаналізувати й вгадати цей показник вкрай важко.

Гандикап та фора

Гандикап у футбольних ставках дозволяє збільшити коефіцієнт ставки на фаворита або підстрахувати аутсайдера. В Україні гандикап більше відомий як фора. Фора – це ставка на розрив між командами, число, яке додають до результату команди на визначеному інтервалі. Як і тотал, Ви можете ставити не тільки на голи, а й на статистичні показники. Існує звичайна фора, європейський та азійський гандикапи.

Звичайна фора позначається літерою “Ф”, номером сторони й цілим чи дробним числом в скобках. Фора може бути з позначкою + чи -. Наприклад, фора 1 (-2,5) – це ставка на перемогу першої команди за умови вирахування 2,5 від кількості голів команди.

Азійський гандикап зводить результат матчу до двох можливих наслідків, виключаючи результат матчу “нічия”, та позначається так само як і звичайна фора.

Європейський гандикап – це ставка на результат з додаванням точного рахунку. Наприклад П1(2:0), П2(3:0). Ставку на перемогу за європейським гандикапом можна замінити на звичайну фору, наприклад, П1(2:0) = Ф1(1.5), а П2(3:0) = Ф2(-3.5).

Найкращі сайти для футбольних ставок та переваги футбольних прогнозів

При виборі сайту для футбольних ставок, необхідно звернути увагу на декілька основних моментів:

  • надійність – обирайте легальні та популярні онлайн-платформи для ставок, це дозволить Вам зберегти не тільки нерви, а й кошти;
  • пропоновані коефіцієнти та варіанти ставок;
  • зручність грошових транзакцій та зрозумілі умови внесення та виводу коштів;
  • технічна підтримка та якісний сервіс;
  • вітальні заохочення, бонуси та акції.

Футбольні ставки мають свої переваги на більшості сайтів для ставок.

По-перше, ставки на футбол мають високі ліміти. Зважаючи на те, що футбол – це найпопулярніший вид спорту, топ букмекерських контор зазвичай дозволяють робити набагато більші ставки на футбол, аніж на результати змагань з інших видів спорту.

По-друге, в умовах високої конкуренції букмекерські контори змушені завищувати коефіцієнти ставок на футбол.По-третє, футбольні лінії мають широку варіативність, зазвичай більшу, аніж усі інші види спорту представлені на сайті та взяті разом.

Четверте – це велика кількість онлайн-трансляцій. Окрім того, що футбол – це найпопулярніша гра у світі, це ще й найбільш трансльований вид спорту. Ви завжди матимете можливість спостерігати за тим, чи зіграє Ваша ставка, онлайн. Це надає Вам додаткові переваги, адже Ви можете оперативно реагувати ставками на всі події, що відбуваються на Вашому екрані.

Як зробити ставку на футбол?

На жаль, не існує ідеальної стратегії ставок на футбол, проте ми дамо Вам декілька вагомих порад про те, як зробити ставку на футбол.

  1. Підготовка до гри. Перш ніж робити ставку, проаналізуйте свої шанси, перевірте статистику та переконайтесь в цінності свого прогнозу. Зверніть увагу на свої знання в сфері бетінгу. Ви можете бути першокласним футболістом, знати все про улюблений футбольний клуб, проте це не означає, що Ви знаєтеся на футбольних ставках. Дійсно, без розуміння футболу Ви не зможете зрозуміти нюанси ставок на футбол, але тільки набувши досвіду Ви зможете оцінити динаміку ринків ставок на футбол і те, як сильно підхід до футбольного матчу в якості вболівальника відрізняється від підходу досвідченого беттора. Переконайтеся в тому, що знаєте достатньо про лігу на яку плануєте ставити. Краще обрати 1-3 ліги, ніж бездумно ганятися за високими коефіцієнтами невідомих Вам подій. Букмекерські контори використовують передові інструменти аналізу та розрахунку коефіцієнтів, тому навряд чи вдасться перевершити інформаційну базу букмекерів, витративши декілька хвилин на ознайомлення з подією.
  2. Вибір букмекера. Існує величезна кількість сайтів та букмекерських контор, які приймають ставки на футбол. Користуючись нашими порадами, оберіть надійну букмекерську контору, яка дозволить використати всі переваги ставок на футбол та отримати задоволення від чесної гри. Порівняйте коефіцієнти на ставку від різних букмекерів та оберіть найвигідніший для Вас варіант.
  3. Відповідальна гра. Завжди тримайте в голові правило про те, що Ви можете поставити стільки, скільки можете собі дозволити програти. Переконайтеся в тому, що граєте відповідально і повертайтеся до цих думок кожного разу, коли робите ставку.

Робіть тільки зважені прогнози на спорт, рахуйте не тільки виграші, а й програші, щоб розуміти загальну картину ефективності Вашої гри, встановіть особистий ліміт та ведіть власний облік ставок. Облік ставок дозволить Вам зрозуміти, які ставки на футбол більш успішні, а які помилкові, в яких лігах Ви заробляєте, а в яких – зменшується Ваш прибуток. І хай щастить!